kandidát na primátora
mesta Nitra
líderka kandidátky
na poslancov MZ

Kto sme?

Fungujúca Nitra je voľné združenie kandidáta na primátora Igora Kršiaka a kandidátov a kandidátiek na poslancov mestského zastupiteľstva v Nitre.

Pred štyrmi rokmi v komunálnych voľbách v našej Nitre zvíťazila túžba po zmene a novom vetre. Ukázalo sa, že nadšenie a aktivizmus pre fungujúce mesto nestačia. Pretože riadiť mesto znamená veľa práce, veľa trpezlivosti a najmä skúseností. S procesmi, s plánovaním, s rozpočtovaním a aj s dohliadaním na priebeh.

Som povolaním právnik a celý svoj profesionálny život som strávil v komunálnom prostredí. Pracoval som ako šéf mestského úradu v Nitre a posledné roky pôsobím ako šéf mestského úradu v Trnave pod vedením Petra Bročku.

Za tieto roky som sa naučil, že podstatné nie sú reči a vizualizácie, ale výsledky. Po dvadsiatich rokoch v manažérskych funkciách verím, že som pripravený aj na funkciu vo vedení mesta.

Chcem Nitru, kde sa bude dobre žiť. Chcem Nitru, kde sa bude dobre pracovať. Chcem Nitru, kde sa bude dobre podnikať. Chcem Nitru, kde bude radosť tráviť voľný čas. Chcem Nitru, kde ľudia budú radi vychovávať svoje deti, alebo tráviť dôchodok. Chceme fungujúcu Nitru. Preto sme dali dokopy silnú zostavu kandidátov, ktorí nielen vedia ČO treba robiť, ale vedia aj AKO na to.

Volám sa Igor Kršiak a kandidujem na primátora nášho mesta Nitra.

Výhercovia ankety

Keď sme oznámili zámer s našou zostavou kandidovať do mestského zastupiteľstva v Nitre, chceli sme v prvom rade vedieť, čo najviac trápi vás, Nitrančanov.

Preto sme spustili anketu “Dôležité otázky pre Fungujúcu Nitru”. Do ankety sa zapojilo 1259 ľudí a my sme vďaka tomu získali množstvo cenných vstupov a postupne vám ich aj predstavíme.

Tiež sme sľúbili, že účastníci ankety získajú možnosť vyhrať jednu z troch cien a tento sľub sme aj s radosťou splnili!

Žrebovanie sa konalo 28.4. a boli vyžrebovaní dvaja výhercovia –
1. Milan Kováč z Chrenovej – vyhral elektrický bicykel
2. Kinga Kresanová – vyhrala mobilný telefón
3. Zuzana Joanidisová – vyhrala poukážku do reštaurácie Tatami